7 نکته برای سالم نگه داشتن دندان

خمیر دندان

 

خمیر دندان

استفاده از خمیر دندان مناسب مخصوصا “خمیر دندان های ضد جرم” راهی مناسب برای پاکسازی دندان ها هستند اما چون خاصیت سایندگی دارند ممکن است دندان های شما آسیب ببینند. بهتر است این نوع از خمیر دندان ها را هفته ای یکبار استفاده کنید و بیشتر اوقات هفته را از خمیر دندان هایی که کیفیت خوب و بالایی دارند استفاده کنید.

 

مسواک مرغوب

خب به طبع هر شخص دوست دارد کمتر خرج کند و بهترین را داشته باشد. اما در نظر داشته باشید که برای دندان های خود خوب خرج کنید و موقع خرید مسواک وسواسیت خاصی داشته باشید و مسواکی مرغوب و نرم را خریداری کنید تا مینای دندان شما به مرور زمان دچار شکستگی نشود.

 

مسواک زدن

 

یواش تر مسواک بزنید!

شاید خیلی خسته باشید و شاید از خستگی زیاد مسواک زدن را به صبح موکول کنید، اما به یاد داشته باشید حتی اگر دیرتان شده از کیفیت مسواک زدن خود کم نکنید و یواش تر مسواک بزنید تا لثه های شما دچار خونریزی نشود و در طول روز احساس سوزش نکنید. کیفیت را فدای کمیت

 

به اندازه مسواک بزنید

پزشکان توصیه کرده اند که روزانه حداقل 2 بار مسواک بزنید و برای سالم تر نگه داشتن دندان ها و از بین بردن پلاک های باکتری 3 بار مسواک بزنید. هر چه کمتر مسواک بزنید خطر اینکه لثه شما دچار التهاب شود بیشتر و بیشتر می شود. کمی حصوله کنید و با دقت و آرامش در هر بار 2 الی 3 دقیه دندان هایتان رو مسواک کنید.

 

مسواک زدن

 

مسواک خود را خشک کنید

محیط مرطوب باعث رشد باکتری ها است مخصوصا اگر آن محیط مسواک شما باشد. در حد امکان بعد مسواک زدن، مسواک خود را تکان داده تا رطوبت خود را از دست و از تجمع باکتری ها جلوگیری شود..

 

زاویه خود را در مسواک زدن حفظ کنید

لثه بافتی نرم و حساس می باشد و اگر به هر طریقی به آن ضربه وارد شود دچار آسیب دیدگی می شود. سطوح خارجی و داخلی لثه را در زاویه 45 و به آرامی مسواک کنید و مسواک را به آرامی روی دندان و لثه بالا و پایین کنید.

 

فقط نقطه ای را که می بینید تمیز نکنید

در هر بار مسواک کردن دندان سعی کنید تا سطوحی دیگری را که فراموش می شوند را تمیز کنید و رایج ترین نقاط فراموش شده سطوح داخلی دندان های و به خصوص دندان های جلو و پایین می باشد..

آموزش ها

پاکسازیتمیزخستگیخشکخمیر دنداندنداندندانپزشکیدندانپزشکی رشتدندانپزشکی کرجذغالیزاویهزیباییطبیبانمجتمعمرغوبمسواکوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *