اهمیت استفاده از نخ دندان

اهمیت نخ دندان

 
 

نخ دندان را جدی بگیرید

 

شاید پیش خود فکر کنید برای سالم و تمیز نگه داشتن دندان هایتان فقط نیاز به مسواک زدن دارید اما مسواک زدن بیشتر برای لایه خارجی مورد استفاده میگیرد و مجراهای داخل و فواصل داخلی را مورد پوشش قرار نمیدهد.
برای پاکسازی مواردی که قابل رؤیت نمی باشند شما نیاز به استفاده از نخ دندان بعد از میل کردن وعده غذایی دارید تا رسوبات مانده در لا به لای دندان ها و غذاها را کاملا از بین ببرد و از پوسیدگی حاصل از این رسوبات جلوگیری نماید.

 

نخ دندان

 

به طور کلی با مسواک زدن شما باعث می شوید جریان خون بیشتری به لثه ها پمپاژ شود تا انرژی مورد نیاز برای رشد و تقویت را داشته باشد اما در نظر داشته باشید که مسواک تنها میتواند لای های خارجی را مورد پوشش قرار دهد و شما نیاز دارید به فکر نقاط غیر قابل دسترس مسواک نیز باشید.
شاید باورتان نشود اما استفاده نخ دندان اهمیت بسیاری بالایی دارد و بسیاری بیماری ها از جمله بیماری های قلبی جلوگیری می کند، اما چطور؟
وقتی شما به سلامت دندان هایتان اهمیت بدهید و از نخ دندان نیز استفاده کنید از تجمع باکتری ها روی لثه جلوگیری میکنید و به این صورت باکتری ها وارد خون نمی شوند تا برای شما مشکل ساز شوند.

 

استفاده درست از نخ دندان

 

تجمیع غذاهای مانده در روی لثه و لا به لای دندان های شما بی ارتباط با بیماری های لثه و قلبی نیست عدم استفاده صحیح از مسواک و نخ دندان به طور مرتب و روزانه باعث می شود فرد دچار بیماری های قلبی شود  که با صرف زمان کوتاهی در طول روز میتواند این مشکلات را برطرف کند، کافیست که در طول روز کمی برای سلامت دهان و دندان خود وقت بگذارید و این نعمت الهی را صیحیح و سالم نگاه دارید.
در نظر داشته باشید که بنا به گفته “پروفسور هوارد جنکینسون” تحقیقات گسترده ای برای این موضوع صورت گرفته است که حتی کسانی از سلامت جسمی خوبی برخوردار هستند با بی اهمیتی به موضوع سلامت دهان و دندان می تواند خود را برای ابتلا به بیماری های قلبی آماده کند و خود نیز باعق بسته شدن رگهای خونی شود.

آموزش ها

اهیمت نخ دنداناینترنتباکتریبلاگبیماری قلبیدنداندندانپزشکیدندانپزشکی رشتدندانپزشکی طبیباندندانپزشکی کرجدهانروزانهزیباییطبیبانقلبی و عروقیمجتمع طبیبانمسواکنخ دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *