اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند دندان چگونه انجام می شود؟

در چه مواردی میتوان از طرح لبخند استفاده کرد؟

 

توضیحی مختصر درباره اصلاح طرح لبخند دندان

همانطور که قبلا هم درباره سلامتی دهان و دندان و همچنین موارد کلی آن سخن گفتیم باید این موضوع را نیز در نظر بگیریم که با هر بار صحبت کردن فرد و یا خندیدن و لبخند زدن اولین چیزی که نمایان می شود دندان های آن شخص است که خود گویای میزان اهمیت نسبت به این عضو دوست داشتنی و حساس است. هر انسانی با هر بار لبخند زدن قطعا حال خوشی به او دست میدهد و این حال خوش زمانی چند برابر می شود که با اطمینان لبخند زده و نگرانی برای دیده شدن یا نشدن دندان هایش نداشته باشد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه لبخند بر لب دارید و گل سر سبد هر مجلسی هستید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کرده تا اطلاعات کافی و مناسبی در مورد اصلاح طرح لبخند پیدا کنید

آیا واقعا اصلاح طرح لبخند نیاز است؟

در قسمت قبلی توضیح داده شد که چرا به طور کلی خود لبخند مهم است. اگر شخص نمیتواند به هر دلیلی لبخند خود را بروز دهد باید به فکر دست کردن آن باشد. اصلاح طرح لبخند روش خاصی نیست و همانند ترمیم کردن دندان ها، ارتودنسی، انواع کامپوزیت ها و روکش ها، جرم گیری دندان ها و … می باشد که هر کدام به نوبه خود میتواند دندان های شخص را اصلاح کند. اصلاح دندان ها = اصلاح طرح لبخند.

طرح لبخند دندان

 

روش های خانگی اصلاح طرح لبخند

اولین به بهترین روش برای اصلاح طرح لبخند دندان می تواند درست و صحیح مسواک زدن باشد که قبلا مفصل راجب این موضوع صحبت کردیم و شما میتوانید از بخش بلاگ سایت آن را مشاهده کنید. اما اگر کمی بخواهیم راجب آن سخن بگوییم اینست که تعداد دفعات و نحوه مسواک زدن شخص تاثیر به سزایی هم در مراقبت از سلامتی دارد، هم در لبخند شخص. کمی وقت گذاشتن و حوصله به خرج دادن علاوه بر تضمین سلامت شخص میتواند باعث جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها شود. در کنار استفاده صحیح از مسواک شما میتوانید از نخ دندان هم استفاده کنید. باید بدانید که نخ دندان بسیار برای سلامت دندان ها مفید و عدم استفاده از آن میتواند حجم باکتری ها و پلاک های دندان را به مرور زمان بیشتر و بیشتر کند.

لیفت کردن لثه برای اصلاح طرح لبخند دندان

در هنگام خندین بخش های زیادی از لثه نمایان شده و قابل دیدن می باشد اما چون لثه قسمت های زیادی از دندان را برای حفظ آن پوشش داده آن چنان لبخند شخص مورد دیده شدن واقع نمی شود که به همین منظور با لیفت کردن قسمت هایی از لثه به سمت بالا، دندان ها بیشتر نمایان شده و قابل دیدن می باشد. اصلاح و یکدست کردن لثه ها باعث میشود تا نامیزان بودن دندان ها تا حد زیادی درست شده و تاج دندان جلوه بیشتری داشته باشد. به دلیل عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و عدم آموزش صحیح، در بعضی موارد لثه ها بالا و پایین بوده و تصور می شود که دندان ها به زیبایی جلوه نکنند. برای انجام این کار دندانپزشک لثه ها را بی حس کرده و از طریق یک دستگاه نوری مخصوص(لیزر)، قسمت هایی که ناهماهنگ هستند را درست کرده و آن را یکدست میکند. انجام ای عمل هم مانند بقیه خدمات دندانپزشکی باعث میشود که فرد بعد از انجام کار دچار درد و یا تورم کوتاه مدت مقطعی شود که این امر طبیعی است. لیفت لثه یکی از سریع ترین راهها برای طرح لبخند می باشد که میتواند در مدت بسیاری کوتاهی زیبایی را به دندان های شخص باز گرداند.

اصلاح طرح لبخند

 

روکش دندان برای اصلاح طرح لبخند

یک از مواردی که در اصلاح طرح لبخند شخص میتواند کمک کند همین روکش دندان است. روکش های دندان باعث میشود تا رنگ دندان ها یکدست شده و یا اگر دندان شکسته و لپ شده را پوشانده و باعث بهبود نمای زیبایی آنها شود.
روکش های دندان باید از پیش ساخته شوند و در همان جلسه نمیشود کار را تمام کرد مگر اینکه لابراتور ساخت روکش دندان در همان کلینیک یا مجتمع باشد که بعد از ویزیت و بررسی به گفته دندانپزشک ساخت شروع شده و بعد از اتمام آن، روکش روی دندان شما نصب می شود.

لمینیت و کامپوزیت دندان برای اصلاح طرح لبخند

مواردی دیگری که در اصلاح طرح لبخند شخص می تواند مفید باشد، لمینیت و کامپوزیت دندان های می باشد که در کنار لیفت لثه تاثیر به سزایی در زیبایی صورت شخص خواهد گذاشت. لیمینت ها از جنس سرامیک مقاوم و با دوام هستند که برای پر کردن فاصله های دندان ها، مواردی که دچار شکستگی و یا پریدگی شده اند و همچنین دندان هایی که فرم درست و نامتعارفی دارند بسیار مفید است. کامپوزیت ونیر هم که در بین مردم و جامعه از همه معروف تر است میتواند در انجام اصلاح طرح لبخند به فرد کمک کند با این تفاوت که نسبت به لمینیت ها عمر کمتری دارند و مقاومت آنها کمتر است که با رعایت کردن مواردی که خواهیم گفت این مشکل نیز قابل حل شدن است.

 

اصلاح لبخند دندان

 

روش های دیگر برای اصلاح طرح لبخند

روش های متعددی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد و هر شخص بنا به نیاز خود و تشخیص دندانپزشک خود می تواند یکی از روشها و یا ترکیبی از آن را برای اصلاح طرح لبخند خود انتخاب کند. تمام روش های موجود را میتوانید در لیست زیر مشاهده کنید :

  • کامپوزیت
  • روکش دندان
  • لیفت لثه
  • لمینیت دندان
  • بلیچینگ و جرم گیری
  • ارتودنسی
  • ایمپلنت دندان

در کل باید گفت که اصلاح طرح لبخند فقط یک کلمه برای جلب و جذب مشتری بیشتر است و در عمل همان کارهایی که فرد برای دندان خود نیاز دارد انجام می شود. اصلاح طرح لبخند به خودی خود بعد از اعلام نیاز شخص مراجعه کننده به دندانپزشکی انجام می شود و فقط و فقط با رعایت نکات بهداشتی، ترک دخانیات و سیگار، رعایت رژیم صحیح و درست غذایی که متناسب با ایده اولوژی و ژنتیک هر شخص است، درست جویدن و خوردن غذا و همچنین احتیاط برای سالم نگه داشتن دندان ها و … میتواند شما را به لبخند ایده آلی که در نظر دارید برساند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

ارتودنسیاصلاح طرح لبخنداصلاح لبخندایمپلنتدندانپزشکیدندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی کرجروکش دندانسلامتیطبیبانطرح لبخند دندانکامپوزیتمقاله آموزشی دندانپزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *