راه های خانگی سفید کردن دندان

سفید کردن خانگی دندان

راه های خانگی سفید کردن دندان

راه هایی برای درخشش دندان ها در زمانی کوتاه

 

سفید کردن دندان با موز

خود موز نه! بلکه پوست آن باعث سفید کردن دندان های شما می شود و راه حل مناسبی برای این کار است تا آسیبی به دندان ها و بافت لثه های شما وارد نشود اما چطور ؟

  • بعد از میل کردن موز پوست آن را قطعه قطعه کرده و بعد از رعایت نکات بهداشتی(شست و شو درست پوست)، قسمت داخلی آن را روی دندان های خود بگذارید و بکشید.
  • این کار روزانه میتوانید انجام دهید تا علاوه بر روند سفید کردن طبیعی دندان هم طعم خوشی در دهان شما ایجاد شود هم، بوی خوشی به بیرون طراوت دهد.

موز حاوی مواد مغذی بسیاری است اما هرگز به صورت متداول این کار را انجام ندهید، شاید آناتومی بدنی شما نسبت به موز و مواد سازنده آن کمی واکنش نشان دهد. پس در این کار افراط نکنید.

مسواک زدن

بله شاید سوالی پیش بیاید که چرا من که این همه مسواک میزنم اما هنوز به دندان های ایده آل و مورد نظر خودم نرسیده ام. نحوه صحیح مسواک زدن قبلا در مقالات قبلی در سایت به درج رسیده است اما برای مختصر توضیح در این متن باید گویا باشیم که استفاده کردن از خمیر دندان مناسب و حداقل سه بار مسواک کردن دندان ها در طول روز و درست استفاده کردن از آن میتواند روند سفیدی دندان هایتان را بهبود ببخشد. این را در نظر بگیرید که رسیدن به هر هدفی بهایی دارد و مسواک زدن متدوال و اصولی بهترین بهایی است که میتوانید هم برای سلامت دهان و دندان خود بدهید هم برای سفید کردن آن. در کنار آن استفاده از نخ دندان بعد از هر وعده غذایی کم کم به از بین پلاک ها و اجرام دندان کمک میکند و نتیجه را دراز مدت خواهی دید.

استفاده از روغن نارگیل

در مورد روغن نارگیل سخن بسیار است اما این پرسش در ذهن ایجاد می شود که مگر روغن نارگیل برای مو و رشد آن نیست؟ نارگیل و روغن آن موارد استفاده زیادی دارند و یکی از آنها سفید کردن دندان است. روش آن اینست که همانند قرقره کردن آب نمک برای برطرف گلو درد و … مورد استفاده قرار میگیرد. همینطور شما میتوانید با چکاندن چند قطره روی مسواک و بعد زدن خمیر دندان روی آن، دندان هایتان را مسواک کنید. بسیاری از اشخاصی که بعد از مسواک کردن دندان هایشان این عمل را انجام داده اند از نتایج معجزه آسای آن سخن گفته اند. روغن های سالم خوراکی علاوه بر درمان بسیاری از بیماری هایی که شاید شخص از وجود آن بی اطلاع باشد به برطرف کردن زردی دندان نیز منجر میشوند که، روغن نارگیل یکی از آنهاست.

سفید کردن دندان با توت فرنگی

 

توت فرنگی و سفیدی دندان

توت فرنگی علاوه بر اسید های موجود در آن که به صورت طبیعی است و غیر مضر، میتواند به سفید کردن دندان های شما کمک کند اما، استفاده بیش از آن تا حد زیادی میتواند مضر باشد، چرا؟ چون شما باید توت فرنگی را با نوشابه گازدار سیاه مخلوط کرده و بعد از آن مسواک خود را به ان آغشته کنید و مثل مسواک زدن های معمولی، دندان هایتان را مسواک کنید. این روش هفته ای یکبار و یا هر ده روز یکبار بیشتر توصیه نمیشود. گرچه بعد از چند بار استفاده کردن سفیدی دندان هایتان را به وضوح میتوانید مشاهده کنید اما این روش خیلی به دلیل وجود نوشابه های گازدار در بطن آن توصیه نمیشود. پس سفیدی زودگذر را به سلامت ماندگار دندان هایتان ترجیح ندهید.

استفاده از پوست میوه ها

پوست میوه هایی مثل لیمو و پرتقال نیز میتواند در روند این کار به شما کمک کند. از هیچکس پنهان نیست که پرتقال و لیمو دارای ویتامین C و اسیدهایی طبیعی هستند که برای سفیدی دندان مفید هستند. برای انجام اینکار باید پوست این دو میوه را به روی دندان های خود مالش دهید و همانند مسواک زدن عمل کنید. بعد از انجام این کار شما باید دندان هایتان را با خمیر دندان خود مسواک کنید و این را درنظر داشته که هرگز چند روش را برای سریعتر رسیدن به هدف با هم ادغام نکنید تا از بروز مشکلات جدی در دهان و دندان و بعضا در بدن جلوگیری گردد.

سرکه سیب و تمیزی و سفیدی دندان ها

استفاده از سرکه سیب همانند استفاده از پراکسید هیدروژن و دهانشویه های طبیعی است که بعد از انجام کار باید دندان های خود را مسواک کنید. در نظر داشته باشید که مواد اسیدی موجود در سرکه میتواند در دراز مدت به دندان های شما آسیب جدی وارد کند و این کار را به صورت مقطعی و در هر بار بیشتر از 2 الی 3 دقیقه انجام نگیرد. به نقل از منابع مختلف و سایت نمناک دندان های خود را با جوش شیرین و خمیر دندان خود مسواک کنید تا بتوانید سرکه سیب را از روی دندان هایتان پاک کنید.

 

سفید کردن طبیعی دندان

 

هیدروژن پراکسید

دربسیاری از منابع فارسی و لاتین از تاثیرات مهم کلیدی این آب اکسیژنه سخن آمده است. این محلول علاوه بر اینکه میتواند بسیاری از اجرام، پلاک ها و میکروب ها را از روی دندان و لثه شما پاک کند، نیز به سفیدی دندان هایتان هم کمک کند. باید این محلول را با آب مخلوط کرده و در دهان خود به طرفین بچرخانید. این محلول علاوه بر انجام دادن عمل فوق نیز میتواند به جلوگیری و از بین بردن بسیاری از بیماری های لثه و دهان نیز کمک  کند که در چند سال اخیر همه گیر و رایج شده است. بسیاری از اشخاص بعد از استفاده از هیدروژن پراکسید، به نفرات بعدی نیز انجام این کار را توصیه میکنند.

سریعترین روش برای سفیدی دندان

روش های فوق با توجه به شرایط موجود گفته شده است تا هر کسی بتواند آن را تهیه کند اما اگر روشی سریعتر برای سفیدی دندان هایتان میخواهید ما به شما بلیچینگ را پیشنهاد میکنیم.
باید در نظر داشته باشید که شاید بلیچینگ بتواند دندان های شما را خیلی سریع سفید کند ولی انجام مسرانه و پشت سر هم آن برای سفید ماندن دندان ها، ضربه ای سنگین به سلامتی دندان هایتان وارد می نماید.
هیچ چیزی مثل دندان های سالم و طبیعی نیست و هیچ وقت حسرت دندان های کامپوزیت شده و یکدست را که در بعضی از افراد میبینید نخورید که دندان شما نعمتی بس دست نیافتنی است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

تمیزی دندانتوت فرنگیدندان سفیددندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجزیبایی دندانسرکهسفید کردن خانگی دندانسفید کردن دندانسفیدی دندانسفیدی دندان خانگیسیبمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *