بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست ؟

آیا با بلیچینگ دندان ها سفید میشوند؟

 

مختصر توضیحی در مورد بلیچینگ دندان

دندانپزشک می تواند با استفاده از بلیچینگ، رنگ دندان هایی که به مرور زمان تغییر یافته است را علاوه بر تصحیح تا حد بسیار زیادی به رنگ های سفیدی درخشانی که در انواع کامپوزیت ها و سایر درمان های مشابه، مشاهده میکنید برساند. شخص بعد از بلیچینگ دندان علاوه بر اینکه هزینه زیادی خرج نکرده است به نتیجه دلخواه مد نظر خود خواهد رسید. قبلا به وفور در مورد هیدروژن پراکسید سخن گفته ایم و این محلول عضو اصلی در سفید کردن دندان هاست. البته باید احتیاط به خرج دهید و از این محلول به درستی و با مشورت استفاده کنید تا دندان شما فدای سفیدی زودگذری که از این طریق به دست می آورید نشود. بلیچینگ دندان از طریق مواد مخصوصی انجام می شود که برای این کار باید دندانپزشک حواسش به لثه های شما باشد و قبل از شروع به کار اول لثه ها را مورد پوشش قرار دهد.
دو موضوع دراینجا مورد بحث است :

  • سفید کردن دندان ها
  • بلیچینگ دندان

باید در نظر داشته باشیم که سفید کردن دندان ها به صورت خانگی با بلیچینگ دندان عملی کاملا متفاوت است. در سفید کردن دندان ها به طور شخصی وصرفا از روی تحقیق و مطالعه شما بدون تخصص وارد میشوید و دست به عمل میزنید اما در بلیچینگ دندان شما تحت نظر دندانپزشک هستید و یک متخصص به صورت کاملا تخصصی به روی دندان های شما کار میکند و قائدتا نتیجه مورد نظر بیشتر از مورد اول خواهد بود.
هر دندان مانند کوه یخی که در آب است از بخشهایی ایجاد شده است که هم قابل رؤیت هستند هم نه. این روس باعث میشود که درمان سفیدی بر اساس آن به همه بخشها نفوذ کند و سطحی نباشد. نوع سفید شدن و میزان ماندگاری آن به شرایط دهان و دندان شما دارد که در بعضی اشخاص و موارد نسبت به سایرین بیشتر است و در بعضی مواقع کمتر. نمیشود میزان دقیق سفیدی و پایداری آن را گفت

زمان باقی ماندن بلیچینگ دندان چقدر است؟

در هنگام بلیچ کردن دندان، اکسیداسیون به تمامی اجزای مختلفی که در یک دندان وجود دارد نفوذ میکند و باعث ایجاد شدن رنگی طبیبعی در دندان می شود که شاید به صورت مادرزادی در شخصی وجود داشته باشد و یا اینکه استفاده از مواد خوراکی مضر، انواع نوشابه ها، مصرف دخانیات و سیگار و… باعث تغییر رنگ دادن رنگ اصلی دندان ها به مرور زمان میشود. با توجه به موضوعی که ذکر شد اثرات ایجاد شده از طریق بلیچینگ بستگی به نوع رژیم غذایی شما وبهداشت شخصی دهان و دندان می باشد که چه میزانی ماندگاری این درمان بر روی دندان هایتان قابل رؤیت خواهد بود. اگر میخواهید که دندان های خود را در کنار سفیدی قابل تأمل داشته باشید باید به صورت دوره ای و بر اساس دستور پزشک بلیچینگ دندان هایتان را انجام دهید تا رنگ آنها ثابت بماند.
شایان ذکر است که انجام بلیچینگ دندان توسط دندانپزشک متخصص بیشتر از یک ساعت نخواهد بود و تاثیر آن بلافاصله در دندان ها قابل مشاهده است.

کارهایی که قبل از بلیچینگ باید انجام داد

به طوراصولی دندانپزشک بعد از معاینه و واجد الشرایط بودن شخص برای بلیچینگ کردن دندانهایش برای نتیجه دهی بهتر میتواند عمل جرم گیری را انجام دهد و بروساژ کردن نیز در بعضی مواقع به افزایش ضریب کیفیت نتیجه تاثیر گذار خواهد بود.
در مواردی که دندان ها دچار پوسیدگی هستند و یا نیاز به ترمیم دارند، اول باید این موارد انجام شود و سپس شما به بلیچینگ دندانهایتان فکر کنید.

بلیچ کردن دندان

 

آیا بلیچینگ باعث خراب شدن دندان میشود؟

به خودی خود اگر بهداشت دهان و دندان را رعایت کنید و به صورت طبیعی و با موادی دندان هایتان را تمیز کنید که آسیبی به دندان ها وارد نکند میتواند در دراز مدت تضمینی برای نگه داری از دندان های شما باشد. بلیچینگ دندان که توسط دندانپزشک متخصص انجام می شود به طور کلی آسیبی به دندان جز حساس شدن آن به دلیل اکسیداسیون وارد نمیکند اما اگر شما به طور مداوم این کار را برای سفید نگه داشتن دندان ها انجام دهید شاید، در دراز مدت دچار مشکل شوید. مطمعناً هیچ چیزی مثل سالم ماندن وهمیشگی ماندن دندان هایمان نمی باشد. با پزشک خود مشورت کنید و ببینید آیا نیاز به بلیچینگ دارید یا نه؟ اگر بلیچینگ دندان را انجام دادید برای مرحل های بعد دوباره مشورت او را بخواهید تا آسیبی به دندان هایتان وارد نشود و با خیال راحت این کار را انجام دهید.

آیا بلیچینگ با مواد شیمیایی انجام میشود؟

باید بگوییم بله!
بلیچینگ، ساییدن دندان تا سطح مینای دندان شماست و این کار به وسیله همین مواد شیمیایی انجام می پذیرد. اولین سوالی که در ذهن ایجاد می شود اینست که آیا این مواد شیمیایی مشکلی برای ما ایجاد نمیکند و قابل اطمینان است؟ بله این مواد شیمیایی تایید شده توسط بزرگان دندانپزشکی جهان و این رشته می باشد و آسیبی به شما وارد نمیکند. پس با خیال راحت میتوانید با دندان هایی براق و سفید به خانه برگردید و لامپ ها را خاموش کنید تا برقش بقیه را هم بگیرد!

بلیچینگ لیزری چیست؟

همانطور که از نامش پیداست این روش توسط لیزر انجام می شود که هم علاوه بر هزینه بالاتر نسبت به روش بلیچینگ معمول در مطب عملکرد و بازدهی بالاتری نیز دارد. تفاوت این روش با نسخه معمولی در استفاده از لیزر و موادی است که دندانپزشک آنها را در اختیار دارد. در این روش دندانپزشک باید به میزان تحمل دندان های شما و حساسیت آن توجه داشته باشد چون هر چیزی که نتیجه بهتری دهد بهای آن نیز بیشتر است. احتیاط شرط عقل است و با مشورت کامل و از روی تصمیمی عاقلانه اقدام به انجام این کار کنید تا بعدا دچار پشیمانی نشوید.

 

بلیچ دندان

 

آیا بلیچینگ دندان محدودیت سنی و شرایط خاص دارد ؟

برای انجام این کار باید دندانپزشک تشخیص دهد که فرد به بلوغ رسیده است و اجزای دندانش تکمیل شده اند. در این روش محدودیت سنی وجود ندارد و بنا به شرایط شخص قابل انجام است که باید احتیاط بیشتری به خرج داد و به حرفهای دندانپزشک گوش داد.

آیا روش های جایگزینی برای بلیچینگ هم هست؟

روش های مختلفی در علم دندانپزشکی برای جایگزینی و ماندگاری طولانی مدت نتیجه وجود دارد که یکی از آنها کامپوزیت می باشد که معروف ترین آنها کامپوزیت ونیر است. در این روش شما میتوانید خود نوع رنگ را انتخاب کنید و بسیاری از افراد به دنبال رنگ دندان های هالیوودی و همچنین یکدست بودن دندان ها هستند که میتواند جایگزینی برای بلیچ کردن دندان ها باشد. اما باید در نظر داشت که در این روش این دندان های شما نیستند که جلوه میکنند بلکه کامپوزیت ها هستنند. بر اساس مواد مصرف شده در کامپوزیت و کیفیت آنها شما میتوانید در بعضی مواقع دندان های یکدست و زیبا داشته باشید.
ولی باز هیچ چیزی مثل دندان های طبیعی که خداوند به ما هدیه نیست و باید قدر این عضو دوست داشتنی خیلی بیشتر بدانیم. با کمی درست مسواک زدن و رعایت بهداشت دندان میتوانید برای یک عمر از داشتن این نعمت بهره مند باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

bleachingteeth bleachingبلیچ دندانبلیچ دندونبلیچ کردن دندانبلیچینگ دندانبلیچینگ دندوندندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجزیبایی دندانسرکهسفید کردن دندانسفیدی دندانمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *