ویژگی های یک مسواک خوب

مسواک خوب

مسواک خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 

انتخاب یک مسواک درست و خوب میتواند تاثیر خیلی زیادی تو عملکرد و تمیز کردن منافذی باشد که از خیلی از مسواک ها انتظار نمیرود. رعایت بهداشت فردی به خصوص در زمینه دهان و دندان میتواند هر شخصی را در هر موقعیتی به نقاط بالا برساند. بیشتر اشخاص اینطور فکر میکنند که برای داشتن دندان های زیبا و یکدست و درخشان حتما باید از درمان هایی مثل لمینت و یا کامپوزیت استفاده کنند ولی در حقیقا اینطور نیست. استفاده در ست و صحیح از مسواک و همینطور تداوم در انجام مسواک زدن به طور مستمر قطعا شما را به حیرت در خواهد آورد.

جدا از بحث اینکه چگونه مسواک بزنید باید مسواک بتواند به سطوح دور از دسترس دندان ها برسد و آن ها را نیز تمیز نماید و همینطور، شما با در دست داشتن مسواک احساس راحتی کنید. مسواک را بر اساس اندازه دهان و دندان خود انتخاب کنید، نه خیلی بزرگ نه خیلی کوچک.

مسواک باید سخت باشد یا نرم؟

اگر مسواکی انتخاب کنید که خیلی سخت باشد قطعا نه تنها به دندان ها، بلکه به بافت های دگیر مثل لثه ها نیز آسیب وارد میکند. مسواک هایی که دارای الیافی نرم ومنعطف تر هستند میتوانند به راحتی منافذ بین دندان ها را هم پوشش دهند. باید در نظر داشته باشید که آموزش مسواک زدن نیز مهم است و باید آنرا هم به خوبی بیاموزید.

مسواک های نرم جز مواردی هستند که بیشتر افراد آنرا انتخاب میکنند و به هنگام استفاده از آن شخص راحتی بیشتری را حس میکند.
اگر جز آن دسته از افرادی هستید که دچار التهاب و خونریزی لثه میشوید انتخاب این نوع مسواک برای شما مناسب تر است تا فشار کمتری به آن ها وارد شود.

مسواک خوب

 

مسواک مورد تایید :

شما میتوانید با کمی صرف وقت و توجه به جلد مسواک از این موضوع مطلع شوید که آیا مسواکی که میخواهید مورد استفاده قرار دهید از نظر انجمن های پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید قرار گرفته و یا خیر. بیشتر تلاش خود را صرف این که کنید که علاوه بر نرم بودن مسواک حتما تاییدیه مراکز ذی ربط را نیز داشته باشد.

مسواک گران بخریم؟

حتما نیاز نیست که یک مسواک گران قیمت و یا حتی برقی با برندی معتبر بخرید. اگر این کار را کنید بهتر است ولی اجباری در آن نیست. بهتر است به جای اینکار به موقع مسواک خود را تعویض کنید.

درست مسواک بزنید

باکتری های درون دهان و روی دندان همیشه منتظر وعده غذایی بعدی شما نمی باشند، چه بسا این وعده یک شام مفصل و یا یک عدد شکلات باشد.
آنها برای تغذیه به سراغ دندان ها و خوردن آنها میروند تا جایی که دندانی از شما برای درخشش وجود نداشته باشد.

مسواک را خارج از سرویس بهداشتی قرار دهید

سعی کنید تا مسواک خود را خارج از سرویس بهداشتی نگه داری کنید، که همانطور از نامش پیداست، سرویس بهداشتی محل تجمع باکتری هاست.

کمی یواشتر مسواک بزنید

شاید خیلی خسته باشید و شاید از خستگی زیاد مسواک زدن را به صبح موکول کنید، اما به یاد داشته باشید حتی اگر دیرتان شده از کیفیت مسواک زدن خود کم نکنید و یواش تر مسواک بزنید تا لثه های شما دچار خونریزی نشود و در طول روز احساس سوزش نکنید. کیفیت را فدای کمیت

مسواک خوباطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

دندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجمجتمع دندانپزشکی طبیبانمسواکمسواک ارتودنسیمسواک ارزانمسواک خوبمسواک زدنمسواک سالمویژگی مسواک خوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *