ویدئو تصویری جراحی فک

جراحی فک و اصلاح دندان ها

ویدئو انجام جراحی فک

جراحی فک در دندانپزشکی

درعلم دندانپزشکی جراحی فک به منظور اصلاحاتی در نحوه استخوان بندی فک و همچنین دندان ها صورت میگیرد. این عمل باعث میشود تا اشخاصی که دندان های نامرتب و روی هم رفته دارند از این طریق فضای کافی برای تصحیح دندان ها ایجاد کنند و از دندان هایی سالم و یکدست لذت ببرند. بیشتر غالب افراد به این فکر میکنند انجام اینگونه جراحی برای زاویه دادن به فک و زیبایی بیشتر انجام میپذیرد، با اینکه این برداشت از موضوع صحیح است اما بیشتر برای اصلاحات اساسی به منظور بهبود فاصله دندان ها با یکدیگر، یکدست کردن دندان ها و … انجام میشود. پس این مورد را صرفا یک عمل جهت زیبایی بیشتر خود در نظر نگیرید.
در بعضی موارد شاهد آن هستیم که شخص نیاز به جراحی فک ندارد و این به تشخیص دندانپزشک متخصصی که به آن مراجعه میکنید دارد. پزشک میتواند اصلاحات را با درمانی آسانتر مثل ارتودنسی انجام دهد تا هم در هزینه و هم اینکه مراقبت های بعد از انجام عمل درمانی برای شخص کمتر و آسان تر گردد.

چگونگی انجام جراحی فک

جراحی فک با بریدن و اصلاح استخوان صورت میگیرد و طبیعی است که مدتی طول میکشد تا چانه به حالت روی فرم خود برسد و چه دردناک باشد یا نباشد، این کار با اره ای مخصوص انجام میگیرد. گرچه برخی به درد آن فکر میکنند اما جای نگرانی نیست چون قطعا پزشک متخصصی که این کار را انجام میدهد حتما از بی حسی های قوی و مورد استفاده در این کار بهره میگیرد و در بسیاری از موارد از بیهوشی استفاده میشود. پزشک از قبل نحوه برش دادن فک، جایگذاری آن و … مورد بررسی قرار داده و با اطمینان کامل و برنامه از پیش تعیین شده این عمل را انجام دهد. وقتی این کار انجام شد برای اینکه فک شخص بتواند حرکت کند از نوعی پلاستیک در اندازه ای که مد نظر پزشک است استفاده می شود که باید با دندان ها و فک شما تناسب لازم را داشته باشد.

اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

جراحی فکجراحی فک چیستجراحی فک در کرجدندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *