روکش دندان PFM

روکش PFM چیست؟

در دندانپزشکی روکش های متعددی برای انتخاب شما وجود دارد که یکی از آنها روکش های PFM هستند و این نوع از روکش ها بر خلاف روکش های زیرکونیا ترکیبی از فلز و سرامیک هستند. میشود این روکش ها را به دو بخش فلز و خود روکش اصلی تقسیم کرد که بخش پایه آن و دور روکش را فلز و همچنین بخش اصلی آنرا سرامیک تشکیل میدهد.

روکش های PFM دارای استحکام خوبی نسبت به سایرین هستند و استفاده از آنها در کلینیک های دندانپزشکی زیاد است. برای اشخاصی که دچار تحلیل لثه میشوند این نوع روکش ها توصیه نمیشود زیرا قسمت زیرین و پایه آن که از فلز است دیده خواهد شد و این مورد قطعا برای شخص خوشایند نخواهد بود.

این نوع روکش مزایای خوبی دارد و همانطور که در بالا گفته شد یکی از آنها استحکام است که هر شخصی دوست دارد زمان طولانی از درمان صورت گرفته بر روی دندان های خود بهره ببرد.

روکش دندان PFM

روکش دندان زیرکونیا

یکی از عناصر مهم در جدول تناوبی مندلیف زیرکونیم می باشد. براساس منابع موثقی همچون ویکی پدیا اسم این عنصر از ماده معدنی به اسم Zircon گرفته شده است. زیرکونیم به صورت عادی در طبیعت پیدا نمیشود و باید از سیلیکات زیرکونیم استخراج گردد که به صورت پودری است و از آن در صنایعی مثل بدلیجات و جواهرسازی استفاده میشود.

در دندانپزشکی و روکش های دندانی نیز زیرکونیم بسیار معروف است. دلیل این شهرت خالص بودن آن و استفاده نکردن از انواع فلزها درآن است. با اینکه خود زیرکونیا از نوعی فلز به دست می آید اما در دندانپزشکی و دندان سازی بسیار به دندان شخص نزدیک است و در بسیاری موارد تشخیص آن با دندان معمولی سخت می باشد.

این روکش مزایای بسیاری دارد :

  • مستحکم بودن نسبت به سایر هم نوعان خود در دندانپزشکی
  • تدوام بالا و میزان ماندگاری طولانی
  • زیبایی خاصی را دارا میباشد
  • تطبیق پیدا کردن با دندان معمولی شخص
  • رنگ ثابت در طولانی مدت
  • برای هر نوع شخصی با هر نوع حساسیتی خوب است

جهت اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

pfm چیستدندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجدهان و دندانروکش pfmروکش دندانمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *