انواع دست دندان – دندان مصنوعی

انواع دست دندان

انواع دست دندان یا دندان مصنوعی

دندان های مصنوعی را میتوان راهکاری ارزان برای اشخاصی دانست که نمیخواهند هزینه زیادی پرداخت کنند و دندان هایی صاف و یکدست داشته باشند. به طور کلی این نوع درمان برای دندان های از دست رفته استفاده میشود و در سنین بالا و افرادی که بضاعت مالی کمتری دارند، بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد. مشکلاتی که جای خالی دندان ها برای شخص ایجاد میکند اینست که تاثیراتی بدی بر روی اعتماد به نفس حال شخص هنگام سخن گفتن ایجاد میکند که شخص خجالت زده می شود. اما دندان مصنوعی این مورد را حل کرده و دوباره حال خوب را به شخص باز میگرداند.

ساخت دندان های مصنوعی بعد از معاینه و ویزیت فرد بیمار توسط متخصص این کار صورت میگیرد و بعد از معاینه قالب گیری به صورت کامل از دهان و دندان شخص صورت میگیرد تا له لابراتور و یا آزمایشگاه ساخت آن، ارسال شود. هزینه و رنگ و جنس آن قابل تغییر است و هر شخص میتواند بنا به نیاز خود آنرا انتخاب کند که البته این امر با توجه به پیشنهاد پزشک صورت خواهد پذیرفت.

در بعضی موارد نیاز نیست که به طور کامل از دندان مصنوعی استفاده کرد و اگر دندان های شخص سالم باشد میتواند برای قسمت های از دست رفته از این روش درمانی استفاده کند و ما بقی دندان ها سر جای خود باقی بمانند.

قبل از اینکه دندان مصنوعی در محل مورد نظر توسط دندانپزشک قرار گیرد، بنا به نیاز بیمار و تشخیص پزشک میتواند ترمیم لثه ها را نیز برای استحکام بیشتر دندان مصنوعی انجام دهد که این امر باعث ثبات بیشتر دندان ها در دهان و روی لثه ها میشود و قطعا میزان پایداری و عمر دندان مصنوعی افزایش پیدا میکند.

دندان های مصنوعی کاملی وجود دارند که به صورت فوری میتوان بر روی فک های پایین و بالا قرار داد و دندانپزشک میتواند سریعا این روش درمانی را انجام دهد. این مورد در مواقعی صورت میگیرد که فرد تمام دندان های فک بالا و پایین خود را به طور کامل از دست داده باشد. دست دندان های فوری به طور کامل لثه ها را میپوشاند و نیازی به ترمیم در صورت تحلیل لثه ها وجود ندارد.

انواع دست دندان

دندان های مصنوعی بر پایه ایمپلنت

مواردی وجود دارند که نمیتوان دندان های مصنوعی را به خوبی در دهان و بر روی بافت های دندان طبیعی از دست رفته فرد قرار داد و یا استخوان دندان شخص نیز دچار تحلیل شده و کار را برای دندانپزشک سهت میکند.
در اینگونه موارد میتوان از دندان های مصنوعی بر پایه ایمپلنت استفاده کرد که بر اساس نیاز شخص در هر فک از چند ایمپلنت استفاده میشود. اگر اینکار صورت نگیرد نیمتوان به خوبی موقعیت دندان های مصنوعی را در فک ها استحکام بخشید.

مواردی نیز وجود دارد که نیاز به دندان های مصنوعی کامل نیست و شخص هنوز دندان های طبیعی خود را دارد که در این صورت از دندان های مصنوعی به تعداد کم و جزئی در دهان استفاده میشود که اکثرا این نوع از دندان های مصنوعی متحرک هستند و بیشتر برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده بین دندان های طبیعی شخص مورد استفاده قرار میگیرند. این از دندان های مصنوعی با استفاده از نوعی پلاستیک و یا فلز به دندان های همجوار خود متصل شده و فرد میتواند آنرا در صورت نیاز از دهان خارج نماید که گیره هایی جهت اتصال مجدد در محل نظر قبلا برای آن تعبیه شده است.

آیا دندان های مصنوعی دوام دارند ومقاوم هستند؟

خب به طبع هر شخصی دوست دارد دندان های طبیعی و سالم خود را داشته باشد و اگر از سنین پایینتر به بهداشت دهان ودندان و سلامت آنها نگاه ویژه ای داشته باشد در سنین بالاتر کمتر نیاز به انجام اینگونه از درمان ها خواهد بود. تداوم و ماندگاری دندان های مصنوعی نیز بستگی به میزان توجه به آنها و مواد به کار رفته در موقع ساخت آنها خواهد داشت که شخص در زمان سفارش آنرا انجام میدهد. در اینجا فقط بحث سلامتی دندان های مصنوعی مطرح نیست که چقدر زمان میبرد تا به طور کامل از بین برود، بلکه در زمانی که دچار مشکلاتی شدند میتوانید دوباره آنها را ترمیم کنید و همینطور باید توجه به سلامت لثه ها و عدم تحلیل رفتن انها و استخوان فک داشته باشید. زمانی که دندان های مصنوعی برای اولین در دهان قرار گرفت شخص باید برای عادت کردن به آن چند روی به طور کامل آنرا در دهان خود حتی هنگام خواب نگه دارد و بعد از زمان تعیین شده توسط دندانپزشکف برای جلوگیری از بروز مشکلات برای لثه ها و استراحت دادن به آنها، دندان های مصنوعی را هنگام خواب از دهان خارج کرده تا لثه ها دچار عفونت و … نشوند.

برای اینکه دندان های مصنوعی دچار آسیب نشوند و به دهان و دندان نیز آسیبی وارد نکنند باید مثل دندان های طبیعی از آنها مراقبت شود و تا بر روی آنها اجرام و میکروب ها و پلاک ها شکل نگیرد تا دچار مشکل نشوید.

دندان های مصنوعی را میتوان در محلول های به خصوصی قرار داد تا از تخریب سریع آنها جلوگیری گردد و به عمر آنها اضافه شود که فرد باید در این مورد وسواس به خرج داده مثل دندان های طبیعی خودش از آنها مراقبت کند تا دچار پرداخت هزینه اضافه در مدت زمانی کوتاه نگردد.

سعی کنید مثل دندان های طبیعی خود به آرامی آنها را مسواک کنید تا دچار شکستگی و ترک خوردگی نشوند و اگر مشکلی برای آن پیش آمد سعی نکنید خودتان آنرا درست کنید!.

جهت اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

انواع دست دنداندست دنداندست دندان ارزان در کرجدست دندان در کرجدندان مصنوعیدندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجدهان و دندانروکش دندانقیمت دست دندان ارزانقیمت دندان مصنوعیمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *