انیمیشن ارتودنسی دندان

ارتودنسی ثابت

انیمیشن موشن گرافیک نحوه انجام درمان ارتودنسی

هر وقت اسمی از ارتودنسی به وسط میاد اکثر مردم به یاد این میافتند که باید طی یک بازه زمانی طولانی مدت درد نگه داشتن سیم دندان را تحمل کنند و خیلی بیشتر مراقب دندان ها و فاصله کم بین سیم دندان و خود دندان باشند اما باید در نظر داشت که زیبایی و ردیف بودن دندان ها تاثیر زیادی در اعتماد به نفس افراد دارد و با این روش میتوانید تضمینی مناسب برای چهره خود فراهم کنید. ارتودنسی ثابت و متحرک دو روش خوب برای رفع ناهماهنگی های بین دندان های شما و مشکلات دهان و دهان هستند، با ما برای تفصیل بیشتر این دو روش همراه باشید .

ارتودنسی ثابت :

در این روش براکت ها مستقیما روی دندان ها به وسیله موادی خاص و بدون ضرر چسبیده می شوند و از طریق سیم ارتباط میان این دو را محکم میکند تا براکت ها مستمر و بدون حرکت روی دندان ها باقی بمانند. این نوع درمان بیشتر برای کسانی مفید است که میخواهند دندان هایی صاف و نسبت به سایرین دندان های آنها شرایط پیچیده تری را داراست. در طول مدت درمان بیمار نمیتواند و نباید دستگاه ارتودنسی داخل دهان را خارج نماید تا دوره درمان بنا بر نظر ارتودنستیت و پزشک مورد نظر تکمیل گردد . رعایت بهداشت در این مورد از درمان بسیار بسیار حائز اهمیت می باشد و اگر به نظافت دندان ها توجهی نشود بیمار سلامت و زیبایی دندان های خود را قطعا به خطر خواهد انداخت . در مجموع صحبت برای این روش میتوان گفت دست پزشک شما باز است! و بهترین راهکارهای درمانی را میتواند بنا به وضعیت موجود برای شما ارائه دهد.

 

کج شدن دندان ها


ارتودنسی متحرک :

همونطور که از اسمش پیداست این روش هم نوع دیگری از ارتودنسی می باشد و مثل ارتودنسی ثابت میتواند نتایج مطلوب مورد نظر شما را دارا باشد. از مزایای این روش نسبت به همتای خود این است که بیمار میتواند در زمان دلخواه آنرا از دهان خارج کند چون بر اساس نوع دندان ها از فک بالا و همچنین پایین قالبی تهیه می شود تا بر روی دندان ها قرار گیرد و می بایست در زمان خاصی که پزشک در نظر گرفته است در دهان خود نگه دارد. بیشتر از این روش برای بهم ریختگی ها و ناهنجاری های ساده تر نسبت به ثابت استفاده می شود و گرچه رعایت بهداشت دهان و دندان در همه جنبه ها مورد اهمیت است اما در ارتودنسی متحرک کمی ساده تر خواهد بود.

تفاوت میان ارتودنسی ثابت و متحرک :

به طور کلی متیوان گفت برای کنترل ناهنجاری های دهان و دندان حتما از سنین کمتر بیمار به ارتودنستیت مراجعه مراحل درمان را آغاز کند. ارتودنسی متحرک برای سنین کم که دچار این عارضه هستند مفید تر است زیرا تغییرپذیری فک و استخوان در این سنین نسبت به سایرین بیشتر خواهد بود. افرادی هم که سنین بیشتری دارند و می بایست بنا به تجویز پزشک تحت درمان ارتودنسی قرار گیرند باید در نظر داشته باشند که ارتودنسی ثابت برایشان بهتر است.
همه اینها با توجه به تجویز پزشک باید صورت گیرد و در گاهی اوقات شاید بیمار در کنار این نوع از درمانها نیازمند جراحی فک هم باشد.

جهت اطلاعات بیشتر و راهنمایی با شماره 02634213061 و یا از طریق فرم تماس با ما در ارتباط باشید.

آموزش ها

ارتودنسیارتودنسی ارزانارتودنسی در کرجانیمیشن ارتودنسیتمیز کردن ارتودنسیدندانپزشکی ارزان کرجدندانپزشکی در کرجدندانپزشکی کرجمجتمع دندانپزشکی طبیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *